Aby w prawidłowy i rzetelny sposób produkować wyroby stalowe, nasze przedsiębiorstwo używa specjalistycznego oprogramowania typu CAD/CAM.
OPROGRAMOWANIE TYPU CAD
Obecnie do projektowania konstrukcji stalowych wykorzystujemy oprogramowanie typu CAD. Tego typu oprogramowanie jest stosowane między innymi w inżynierii mechanicznej, elektrycznej czy też budowlanej. Oprogramowanie typu CAD cechuje cyfrowe modelowanie geometryczne, które opracowuje zapis konstrukcji wyrobu w postaci bryły 3D.
Poprzez projektowanie rysunków w oprogramowaniu typu CAD możemy zaprojektować szkice konstrukcji stalowych. Są one następnie produkowane przez osoby odpowiedzialne za spawalnictwo w przedsiębiorstwie.
OPROGRAMOWANIE TYPU CAM
Oprogramowanie typu CAM jest skonstruowane tak, że program jest intuicyjny i skierowany na różnego rodzaje maszyny. Działalność w ramach programu pomaga nam w optymalizację pracy maszyn. Możemy napisać program uniwersalny, który następnie przesyłamy na wybraną przez programistę maszynę, która aktualnie jest dostępna. Nie ma konieczności dopasowania programu i rysunków do określonej maszyny. Dzięki temu rozwiązaniu możemy dążyć do efektywniejszego wykorzystania zasobów przedsiębiorstwa. Niweluje to również czas zastoju w produkcji. W przypadku maszyny niepracującej w danym momencie, operator frezarki nie musi programować
urządzenia (co pochłania czas zastoju maszyny).
ELIMINOWANIE BŁĘDÓW W PRODUKCJI
Na początku chcemy zwrócić uwagę na aspekt niwelowania błędu poprzez fakt, iż obecnie praca operatora frezarki polega na zaprogramowaniu maszyny na podstawie rysunku udostępnionego przez odbiorcę. Jednakże ręczne programowanie maszyny jest czasochłonne oraz może generować trudności związane z błędem pracownika. Detale produkowane przez maszynę są określane co do setnych milimetrów. Każdy najmniejszy błąd może sprawić, iż dany element nie będzie spełniał wymagań odbiorcy. Błędów ludzkich nie sposób wyeliminować, ale używanie oprogramowania CAM niweluje prawdopodobieństwo wykonania błędnego elementu. Rysunki generowane w oprogramowaniu są projektowane komputerowo, a następnie, poprzez połączenie z serwerem wewnętrznym sieci lokalnej przedsiębiorstwa, przesyłane do maszyny frezujacej, co eliminuje błąd pracownika piszącego program ręcznie na maszynie.
OPTYMALIZACJA CZASU PRACY
Musimy również zwrócić uwagę na optymalizację czasu pracy programisty, który poprzez projektowanie rysunków detali na sprzęcie komputerowym u programie typu CAM, ma możliwość wykonania danej pracy pięcio- lub nawet siedmiokrotnie szybciej. Dzięki takiemu rozwiązaniu, programista wykonuje wiele rysunków w trakcie swojego czasu pracy i efektywniej wykorzystuje zasoby. W przypadku gdy praca maszyny będzie już zaplanowana, programista może projektować również rysunki na zlecenie zewnętrznych dostawców.
Więcej o naszych produktach znajdą Państwo na stronie Nasze realizacje.
Zapraszamy również na nasz profil na Facebook oraz Instagram.